Ücretsiz Kargo
  • Mavi Lobelya Çiçek Tohumu

Lobelya gerek çiçek rengi gerekse çiçeklenmedeki başarısı ile rakipsiz saksı ve konteyner bitkisidir. Lobelia tohumu çok küçüktür. Ancak buna rağmen hızlı ve kolay çimlenir. Fideleri çok kolay ve hızlı gelişirler. Benzersiz gerçek mavi çiçeklerinin yanı sıra, mor, eflatun, çivit mavi, kırmızı, şarap, beyaz, pembe, gök mavi gibi sayısız renkte açan varyeteleri vardır.


Kompakt küresel yapıda gelişenler, dikine boylanırlar. Dallanmadaki başarıları nedeni ile sezon içinde küresel bir form kazanırlar. Formu almalarını hızlandırmak için sürgün uçlarını belli boya geldiklerinde kesmek alt dallanmayı teşvik eder. Unutmayın ne kadar çok dallanırsa o kadar çok çiçek açacak ve güzel gözükecektir.


Pendulia varyeteleri, askı sepet ve saksı için geliştirilmiş türler olup bu varyete yanlara ve aşağı doğru gelişim gösterir. Aynı şekilde erken dönemde sürgün uçlarını budamak dallanmayı teşvik eder ve bitki daha dolgun bir görünüm kazanır. Sürgün uçları kesilmediği takdirde bitki uzayacak ancak dolgun görünüme ancak bir sezon sonra ulaşabilecektir. Sürgün uçlarının sık sık elle budanması bu sebeple ihmal edilmemelidir. Bitki bir kez form aldı mı daha fazla bakıma gerek kalmayacaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Mavi Lobelya Çiçek Tohumu

  • 21,86TL

  • Vergiler Hariç: 18,53TL

Yardım

Etiketler: Mavi Lobelya

Ozellikler_1