Geri Ödeme, İptal ve İade Şartları

Geri Ödeme, İptal ve İade Şartları

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iklimbahce.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

*İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.


*İade etmek istediğiniz ürününüzü tarafımıza  göndermeden önce aşağıda belirttiğimiz iletşim formundan kayıt yapmanızı rica ederiz.Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü Aras Kargo peşin ödeme  olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.İade gönderimlerinde kargo alıcıya aittir.


*İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


 385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.


 Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


-İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


-Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


-İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.


-İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte GÜNCEL ANLAŞMALI KARGOMUZ u telefonla öğrendikten sonra, size bildirilen kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


-Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.


-İade onaylandığında sistemimizdeki geri ödemeniz derhal yapılır.