Hakkımızda

Değerli bayilerimiz, çiftçilerimiz;

İBK İklim Bahçe markasıyla sebze ve çiçek tohumlarının araştırılması, üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren şirketimiz, Mersin merkezli olup tohum üretim ve işleme faaliyetlerini 20 yılı aşkın süredir sürdürmektedir. İKLİM Bahçe Kültürleri Fonksiyonel Gıda Ürünleri Bilgisayar İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının 1343 üretici kod numaralı üretici firma vasfıyla 70’den fazla türde sertifikalı ve standart tohum üretimini sözleşmeli çiftçi dostlarıyla gerçekleştirmektedir.

Üretimini yaptığı tür ve çeşitlerin geliştirilmesi konusunda durmaksızın çalışmalar yürütmektedir. Şirketimiz ülke genelinde seçkin bayilerle çalışarak satış ağını kurmuş olup üretimini yapmış olduğu yüksek kaliteli tohumların pazarlanması konularında faaliyetlerini sürdürmektedir. İklim Bahçe Kültürleri San. Tic. Ltd. Şirketi TSÜAB- Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği,BİSAB- Bitki Islahçıları Altbirliği, MTSO- Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve MTB- Mersin Ticaret Borsası üyesidir.

Şirketimizin amacı; yürürlükteki tohumculuk kanunlarına uygun olarak, yeni sebze ve tarla bitkileri çeşitlerinin ıslahına ve uyumuna yönelik çalışmalarla, aranan ürünler üreterek ülkemiz tarımına ve ekonomisine katkıda bulunan, örnek alınan bir şirket olmaktır.

Göstermiş olduğunuz ilgiye minnettarız…

Hüseyin AYHAN
 Şirket Müdürü